700049-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Bokad och krossad sten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergkrossprodukter
Referensnummer: 359/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212300 Bokad och krossad sten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande varor.
Upphandlingen avser bergkrossprodukter såsom bärlager, slitlager, förstärkningslager och makadamprodukter m.m.
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Verksamhet som berör ramavtalsområdet kan bedrivas i egen regi. I sådana fall är ramavtalet att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten.