2. Förfarande
Förfarande
Titel: Foder till sälar och pingviner i Slottsskogen
Beskrivning: Ramavtalet omfattar inköp av sill till sälar och pingviner i Slottsskogens Djurpark. Varje leverans levereras om minst 400 kg och mest 5000 kg. Storlek på sill och mängd anges vid varje beställning, med möjlighet för Slottsskogens djurpark att kunna göra extra beställningar. Leverans sker minst fyra gånger per år efter avrop.
Intern identifierare: SMF-2025-01581
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15700000 Djurfoder
Ytterligare klassificering (cpv): 03311300 Sill
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000