Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutsupphandling 2023-2026
Referensnummer: UH-2022-71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norsjö kommun, verksamhetsområde Utbildning, inbjuder till upphandling av skolskjutsar för förskoleklass, grundskola årskurs 1 – 9 samt särskola. Skolorter är Norsjö och Bastuträsk. Upphandlingen avser 3 år med trafikstart 2023-08-01 eller datum därefter när första skoldag för elever inträffar och omfattar läsåren 2023-2026
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Objekt 2301 Granström-Bastuträsk - Holmträsk - Bastuträsk
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Objekt 2302 (Mensträsk) – (Finnäs) - Storliden - Norsjö
Del nr: 2
Objekt 2303 Storklinten – Hemmingen - Norsjö
Del nr: 3
Objekt 2304 Petikträsk – Svanfors – Rålund - Norsjöskolan
Del nr: 4
Objekt 2305 Avropstyrd transport
Del nr: 5
Objekt 2306 Norsjöskolan – (Svansele) - Rengård- Båtfors
Del nr: 6