Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparationer
Referensnummer: KS 2019/00104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar service samt reparationer på begagnade fordon under 3,5 ton - personbilar,transportbilar, lätta lastbilar och minibussar samt släp enligt bifogade förteckning.
Kommunens befintliga verkstad är under omformning till en serviceenhet. Detta innebär att kommunens behov av service och reparationer av fordon under 3,5 ton omfattas av kommande avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen