2. Förfarande
Förfarande
Titel: Språktolktjänst
Beskrivning: Denna upphandling avser förmedling av tolkar dygnet runt för språktolkning genom telefon-, video- och kontakttolkning till regionens verksamheter och leverantörer som ingår i Region Västerbottens valfrihetssystem.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115569:Lot:1