70026-2025 - Resultat
Sverige – Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål – VA-material 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA-material 2
BeskrivningUpphandling avseende Ramavtal för succesiva leveranser av VA-material. Se upphandlingsdokumenten för omfattningen i sin helhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105483:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44164000 Foderrör och rörledningar, 44164300 Rörmaterial, 39350000 Utrustning för avloppsrening, 44130000 Avloppshuvudledningar, 44131000 Avloppsbrunnar, 44162000 Rörsystem, 44162300 Utloppsledningar för avlopp, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163100 Rörledningar, 44163110 Avloppsledningar, 44163111 Avloppsrör