Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingen av Kundservicetelefoni, felanmälantelefoni och växel
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342300 Kundservice
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska tillhandahålla en fullständig kundservice- och felanmälans telefon.
Leverantören ska bland annat hantera inkommande samtal, svara på kunders frågor, ta emot felanmälan och registrera felanmälningar i Botkyrkabyggens fastighetssystem samt vägleda hyresgäster och kunder med rätt information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342300 Kundservice
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen