700528-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Omhändertagande av avfall - Hudiksvalls kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande av avfall - Hudiksvalls kommun
BeskrivningHudiksvalls Kommun upphandlar omhändertagande av: * Invasiva växter för förbränning (emballerade) * Restavfall från kärl och mindre brännbart avfall * Större brännbart inklusive komplicerat avfall * Osorterat avfall från verksamheter * Deponirest * Asbestavfall
Intern identifierare14018
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmhändartagande av avfall
BeskrivningOmhändartagande av avfall
Intern identifierareOmhändartagande av avfall
Mängd35 000 ton
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmhändertagande av avfall
BeskrivningOmhändertagande av avfall
Intern identifierareOmhändertagande av avfall
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3. Större brännbart avfall
BeskrivningStörre brännbart (>50 cm) inklusive komplicerat avfall t.ex. resårmöbler
Intern identifierare3. Större brännbart avfall
Del (anbudsområde)LOT-0004
Del (anbudsområde)LOT-0005
Del (anbudsområde)LOT-0006