700573-2022 - ResultatSverige-Borås: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling flyttstädning
Referensnummer: 22/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal av städtjänster i form av flyttstädning och övrig lägenhetsstädning efter t ex renoveringar/ombyggnation enligt detta förfrågningsunderlag med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45453100 Renoveringsarbeten, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen