70059-2021 - ÄndringSverige-Staffanstorp: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skoladministrativt system
Referensnummer: 2020-UBN-177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Staffanstorps kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende skoladministrativt system för Utbildningsförvaltningen, i enlighet med bifogat förfrågningsunderlag som är en del av upphandlingsdokumentationen.
Upphandling avser primärt omfatta skoladministrativt system för Kommunens kommunala skolor och förskolor, kommunikationsplattform och analysverktyg. I dagsläget omfattar skolorna och förskolorna ca 3 500 elever, fördelat på ca tjugo (20) enheter.