70062-2019 - ResultatSverige-Kungsbacka: Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävmaskin med förare
Referensnummer: 18/116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser grävmaskiner med förare för att gräva vid underhåll och reparation av kommunens VA-nät.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen