70062-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Licenser – Red Hat prenumerationer 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRed Hat prenumerationer 2025
BeskrivningRamavtalet avser förnyelse av Red Hat prenumerationer.
Intern identifierareFK 2024/000698
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22456000 Licenser
Ytterligare klassificering (cpv): 48625000 Operativsystem med öppen källkod
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRed Hat prenumerationer 2025