700705-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golv- och plattläggning – Golvläggning och plattsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelGolvläggning och plattsättning
BeskrivningHärmed bjuder Karlstads kommun med ingående parter (kommunen) in till anbudslämnande i upphandlingen av golvläggning och plattsättning. Kommunen söker två (2) seriösa leverantörer som under den kommande fyra (4) årsperioden ska att utföra golvläggnings- och plattsättningsarbeten i ingående parters befintliga fastighetsbestånd och under avtalstiden tillkommande fastigheter. Golvläggnings- och plattsättningsarbeten omfattar underhållsarbeten samt vara behjälplig med bedömning av framtida underhållsbehov. Läs gärna igenom upphandlingsdokumenten så snart som möjligt och har ni frågar så önskar kommunen att dessa ställs så tidigt som möjligt i annonseringsperioden. Detta ökar förutästtningarna att kommunen tidigt kan agera om så är behövligt och den planerad tidplanen kan hållas. Tack ock välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45431000 Golv- och plattläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97320:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45431100 Läggning av golvplattor, 45431200 Montering av väggplattor, 44112200 Golvbeläggningar, 44112230 Linoleum, 44112240 Parkett, 44111900 Keramikplattor