2. Förfarande
Förfarande
Titel: Expedierings- och sampackningstjänst för dialys och parenteral nutrition i hemmet
Beskrivning: Upphandlingen avser Tjänsten expediering och sampackning av läkemedel och förbrukningsmaterial till patienter med peritonealdialys (PD), hemodialys (HD) eller parenteral nutrition (PN)/intravenösa vätskor (IVV) i hemmet.
Intern identifierare: 2024-POL000111
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85149000 Farmaceutiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa Föreskrifter (1)