700781-2022 - ResultatSverige-Sundsvall: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Myndighetsbesiktning - Hissar & andra motordrivna anordningar samt tryckkärl & övriga trycksatta anordningar
Referensnummer: UH-2022-276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Oberoende kontrollorgan, se hit!
Sundsvalls kommun och Timrå kommun erbjuder affär för återkommande besiktning av hissar och andra motordrivna anordningar samt tryckkärl och övriga trycksatta anordningar.
Upphandlingen är indelad i två olika anbudsområden, vilka prövas och tilldelas separat. Sundsvalls kommun och Timrå kommun söker en (1) leverantör för respektive åtagande.
Hissar och andra motordrivna anordningarTryckkärl och övriga trycksatta anordningar
Sammanräknat omfattar affären ca 1180 objekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde A - Hissar och andra motordrivna anordningar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde B - Tryckkärl och övriga trycksatta anordningar
Del nr: 2