2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal omformare
Beskrivning: Avser ett serviceavtal om 50-60 st omformare. Serviceavtalet ska gälla för fyra (4) st verk (KVV, Väster Udd, Jämjö PC och Gullberna). Geografisk radie ca 5-10 mil.
Intern identifierare: 2023/294 2.6.1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000