700855-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal trygghetssensorer som tjänst inkl konsulttjänster
Referensnummer: UH 2022-000033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal Uppkopplade trygghetssensorer som tjänst samt tillhörande konsulttjänster. Uppsalahem söker en samarbetspartner med kompetens inom trygghetsarbete, sensorteknik, insamling och analys av data och genomförande av trygghetsförbättrande åtgärder.
Uppsalahem uppskattar att behöva köpa trygghetssensorer i cirka 50 trapphus per år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35125000 Övervakningssystem, 35125100 Sensorer, 48614000 Datainsamlingssystem, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 72316000 Dataanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen