70087-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Ramavtal svseende Smidesarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal svseende Smidesarbeten
BeskrivningRamavtal för smidesarbeten i beställarens bestånd. Arbeten som kan kommas att avropas är reparationer, riktning, justering av entréportar i aluminium, ståldörrar, garageburar, hänglåsbleck, staket, grindar, bommar, ledstänger. Tillverkning och montering, lackning i samma färg som befintlig och reparationer av ramper, stegar och brandskydd m.m. Vid större ROT-projekt kan ovanstående komma att upphandlas separat.
Intern identifierareSI 2025/60
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 44316500 Smide, 71550000 Smedtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000