700877-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marknadsundersökningar – Medarbetarundersökningar 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMedarbetarundersökningar 2024
BeskrivningStaden genomför årligen en medarbetarundersökning till stadens ungefär 40 000 medarbetare vid ungefär 4 000 olika enheter. Syftet med upphandlingen är att anlita utomstående kompetens för genomförande av dessa undersökningar. Tjänsten omfattar att för beställarens räkning tillhandahålla hela processen med förberedelsearbete, genomförande, analys, rapportering och utvärdering av medarbetarundersökning.
Intern identifierareKS 2023/1054
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79310000 Marknadsundersökningar
Ytterligare klassificering (cpv): 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79320000 Opinionsundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMedarbetarundersökningar 2024