2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster projektering för fibernät
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulter inom projektering till beställarens fibernätsområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120008:Lot:1