701210-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uddevalla: Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskydd
Referensnummer: KS 2022/00668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun ska göra en ny upphandling av brandskydd. Ramavtalet kommer att omfatta kontroll och service av brandsläckare och brandposter samt nyanskaffning av dylik utrustning, skyltar för utrymningsplaner och nödutrymning samt utbildning i hantering av brandutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 44482200 Brandposter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen