701318-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattenreningskemikalier – Processkemikalier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProcesskemikalier
BeskrivningUpphandling av ramavtal avseende successiva leveranser av processkemikalier för användning inom NSVA:s verksamhet.
Intern identifierareAD 23/00026
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProcesskemikalier