701368-2024 - Resultat
Sverige – Avfallshantering – Omhändertagande av grönkompost för slutkompostering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande av grönkompost för slutkompostering
BeskrivningMottagning och omhändertagande av grönkompost för slutkompostering på godkänd anläggning. Slutprodukten ska användas inom jordanvändning eller likvärdigt. A&ÅS ansvarar för transporten via avtalade entreprenörer.
Intern identifierareAÅS2024.0127
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelOmhändertagande av grönkompost