2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av entreprenadmaskiner inklusive förare
Beskrivning: Ramavtal avseende hyra av entreprenadmaskiner såsom grävmaskiner och lastbilar i olika storlekar samt inhyrning av anläggningspersonal.
Intern identifierare: TF2023/445
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000