701420-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – System för stickskadesäker injektion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystem för stickskadesäker injektion
BeskrivningFolktandvården har behov av engångs- och flergångssystem för stickskadesäker injektion
Intern identifierareFTV 2308-0399
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenSe dokumentation.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningSe dokumentation
Ytterligare klassificering (cpv): 33141220 Kanyler
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAO2 - Flergångsystem
BeskrivningSe dokumentation.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAO1 - Engångssystem