701433-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företags- och organisationsrådgivning – Kommunikationsbyrå för internationella marknader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationsbyrå för internationella marknader
BeskrivningRegion Halland bjuder in till att lämna anbud i vår upphandling av Kommunikationsbyrå för internationella marknader. Den leverantör som vinner upphandlingen kommer att vara Region Hallands fullservicebyrå för internationella marknader. I uppdraget ingår således även de tjänster som normalt sett tillgodoses av PR-byråer och mediebyråer.
Intern identifierareRS231142
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000