Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal
Referensnummer: 2017/2510
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar nyttjanderätt, underhåll,
Utveckling och support av förmånsportalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72610000 Datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänst i form av en digital och funktionell förmånsportal.