See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsumentförpackade livsmedel Direktköp i butik
Beskrivning: Vill ni vara med och leverera konsumentförpackade livsmedel till kommunerna? Upphandlingscenter bjuder in till anbudsgivning gällande Konsumentförpackade livsmedel - Direktköp i butik och Webbhandel. Avtalet är uppdelat i olika avtalsområden vilket öppnar för flera möjligheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde 1 Falun köp i Fysisk butik
Beskrivning: Upphandlingscenter bjuder in till anbudsgivning gällande Konsumentförpackade livsmedel - Direktköp i butik och Webbhandel. Kommunerna har ett behov av att kunna köpa mindre förpackningar livsmedel.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15812000 Bakverk och kakor, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 1 Falun köp i Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde 2 Borlänge köp i Fysisk butik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsområde 2 Borlänge köp i Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde 4 Gagnef köp i Fysisk butik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde 4 Gagnef köp i Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Avtalsområde 4 Gagnef köp i Webbutik Beställaren hämtar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Avtalsområde 5 Hedemora köp i Fysisk butik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Avtalsområde 5 Hedemora köp i Webbutik, Beställaren hämtar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Avtalsområde 5 Hedemora köp i Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Avtalsområde 6.1 Ludvika köp i Fysisk butik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Avtalsområde 6.1 Ludvika köp i Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Avtalsområde 6.2 Ludvika Fredriksberg webbhandel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Avtalsområde 7 Säter Fysisk butik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Avtalsområde 7 Säter Webbhandel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Avtalsområde 3 Avesta köp i Fysisk butik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Avtalsområde 3 Avesta köp i Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80653:Lot:6