70156-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Festivalarrangemang
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scenservice
Referensnummer: UH-2018-502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79953000 Festivalarrangemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvall kommun inbjuder till anbudsgivning rörande eventteknik och teknisk produktion. I samtliga upphandlingsdokument finns alla nödvändiga uppgifter, krav och villkor för att kunna lämna anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79953000 Festivalarrangemang, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning, 45237000 Anläggningsarbeten för scener, 71318100 Ljustekniska tjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster, 92300000 Underhållningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen