70161-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontanthantering
Referensnummer: UH-2016-363
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun, Norrköping Airport AB, Norrköping Visualisering AB och Söderköpings kommun inbjuder ert företag att ansöka om att få lämna anbud i offentlig upphandling av avtal gällande kontanthanteringstjänster, det vill säga hämtning av dagskassor, värdetransporter, uppräkning och insättning av kontanter, växling av pengar samt tillhandahållande av sedel- och myntpåsar.
Upphandlingen sker med ett selektivt förfarande där samtliga anbudssökande som blivit kvalificerade kommer att inbjudas att lämna anbud. Anbud kan lämnas på ett eller båda av följande anbudsområden:
1. Norrköpings kommun, Norrköpings Airport AB och Norrköping Visualisering AB
2. Söderköpings kommun
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris för Norrköpings kommun, Norrköping Airport AB och Norrköping Visualisering AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 66110000 Banktjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudspris för Söderköpings kommun
Del nr: 2
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun, Norrköping Airport AB, Norrköping Visualisering AB och Söderköpings kommun, inbjuder ert företag att ansöka om att få lämna anbud i offentlig upphandling av avtal gällande kontanthanteringstjänster, det vill säga hämtning av dagskassor, värdetransporter, uppräkning och insättning av kontanter, växling av pengar samt tillhandahållande av sedel- och myntpåsar.