701628-2023 - ResultatSverige-Sala: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Huvudbesiktningsman, Sala kommun
Referensnummer: KS 2023/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal Huvudbesiktningsman för Sala kommun vid utförande av husbyggnadsentreprenader
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen