Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skåpbil, el, till avfallsavdelningen
Referensnummer: IN423120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34136000 Skåpbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nytt fordon till avfallsavdelningen, samhällsbyggnadsförvaltningen.
Inledning
På uppdrag av samhällsbyggnadsförvaltningen inbjuder Tranås kommuns upphandlingsenhet till anbudsgivning på en (1) st skåpbil, el, enligt detta upphandlingsdokument inkl. bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen