Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Bärgningstjänster för Polisregion Stockholm
Referensnummer: 648-A543.333/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50118100 Bärgning av bilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster och destruktion för Polisregion Stockholm inklusive Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 144 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144220 Bärgningsfordon, 50118100 Bärgning av bilar, 50118110 Bortforsling av fordon, 50118400 Bärgning av motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen