See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datacenter 2.0
Beskrivning: Uddevalla kommun genomför på nytt upphandling av datacenterlösning efter att tidigare upphandling avbröts. Upphandlingen omfattar inledningsvis en datacenter-lösning byggd på Azure HCI inklusive lagring, server-hårdvara och switchar för sammankoppling av lösningen. Se upphandlingsdokument för utförligare beskrivning.
Intern identifierare: KS/2023:480
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72317000 Datalagring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Storage area network
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del