701703-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar – Bas väg Hudiksvall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bas väg Hudiksvall
Beskrivning: Bas väg område Hudiksvall, Gävleborgs län. Väglängd ca 1223 km. Totalentreprenad.
Intern identifierare: KOM-418227
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bas väg Hudiksvall