Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmaterial, sportredskap samt besiktning av gymnastik- och sporthallar
Referensnummer: KSN-2022-03385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har för avsikt att upphandla ett ramavtal avseende idrottsmaterial och sportredskap till beställarens gymnastikhallar, sporthallar och idrottsanläggningar samt besiktning och kontroll av bl.a. beställarens gymnastik och sporthallar, för successiva avrop under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37420000 Gymnastikutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser idrottsmaterial och sportredskap till beställarens gymnastikhallar, sporthallar och
idrottsanläggningar samt besiktning och kontroll av bl.a. beställarens gymnastik och sporthallar.