2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för installation av fjärrvärme- och fjärrkylacentraler samt tryckluft Totalentreprenad
Beskrivning: Ramavtal för installation av fjärrvärme- och fjärrkylacentraler samt tryckluft Totalentreprenad
Intern identifierare: 25-0085
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 45251250 Anläggningsarbeten för fjärrvärmecentral, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000