70181-2019 - ResultatSverige-Nyköping: Glas
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster - Glas
Referensnummer: KK18/748
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14820000 Glas
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för hantverkstjänster inom entreprenadområde glas.
Dessa uppgifter utgör inte underlag för anbud utan tjänar endast som orientering. Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14820000 Glas, 45440000 Målning och glassättning, 45262690 Renovering av byggnader, 45453000 Reparation och renovering, 44111000 Byggnadsmaterial, 50324200 Förebyggande underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen