701815-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Konsulttjänst Trädinventering 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänst Trädinventering 2026
BeskrivningDenna ramavtalsupphandling avser konsulttjänster för trädinventering inklusive riskbedömning och framtagande av åtgärdsförslag för löpande avrop under ramavtalets giltighetstid.
Intern identifierareSISAB 2025/380
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77211500 Trädvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsulttjänst Trädinventering 2026