2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bränslepellets
Beskrivning: Upphandling av bränslepellets inkl. leverans av ca 2000-2500 ton pellets till ca 19st olika anläggningar samt hämtning av aska inom Göteborg Stad.
Intern identifierare: SFF-2024-00350
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09100000 Bränslen, 09110000 Fasta bränslen, 09111000 Kol och kolbaserade bränslen, 09111400 Träbränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000