2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedelsrobot 2024 - Klippan
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende läkemedelsrobotar som ska erbjuda automatisk läkemedelsdosering för personer med långtidsmedicinering i alla åldersgrupper.
Intern identifierare: 24/84
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Krav