701999-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Handledning – Pedagogisk handledning och utbildning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPedagogisk handledning och utbildning
BeskrivningInom LSS, socialpsykiatrin och demens, behövs pedagogisk handledning och utbildning för att skapa gemensamma synsätt, metoder, verktyg och arbetssätt inom arbetsgrupper. Dessa ska även påvisa på vilket sätt medarbetare och chefers agerande kan komma att påverka olika situationer och hur processer kring det pedagogiska arbetet ska kunna drivas framåt. ​Handledningen och utbildningen inom dessa områden ska dels öka medarbetarnas medvetenhet om hur stress kan påverka oss som individ i olika situationer, som till exempel där fysiska situationer uppstår. Samt ge vägledning till olika metoder som medarbetarna kan ha nytta av i dessa situationer utan att använda sig av fysiska ingrepp. Som handledare/utbildare kommer du att ha en central roll i att stärka organisationens kompetens inom olika evidensbaserade metoder och arbetssätt. Du kommer att ansvara för att planera, leda och genomföra utbildningar och workshops om dessa metoder för både nya och befintliga medarbetare. ​Upphandlingen omfattar både utbildning och handledning till Gävle kommun.
Intern identifierare13305
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80590000 Handledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde A - Pedagogisk handledning
BeskrivningHandledning inom LSS, Demens etc
Intern identifierareDelområde A - Pedagogisk handledning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde B - Utbildning
BeskrivningUtbildning inom LSS, Demens etc
Intern identifierareDelområde B - Utbildning