702065-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Äldreomsorg – Driftentreprenad ÄO
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftentreprenad ÄO
BeskrivningUpphandling avser drift av två enheter inom särskilt boende för äldre. Björkbladet med 24 lägenheter – enheten är geografiskt belägen i nordöstra Motala, i närheten av Borenshults slussar. Skogsgården med 28 lägenheter – enheten är geografiskt belägen i kvarteret Cykelstyret i villaområdet Bråstorp, 2,5 km norr om Motalas centrala delar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118833:Lot:1