See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hämtning och behandling av grovplast vid ÅVC
Beskrivning: Avtalet avser transport och omhändertagande av grovplast för materialåtervinning på godkänd anläggning.
Intern identifierare: AÅS2024.0128
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 19600000 Skinnrester, textil-, gummi- och plastavfall, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Transport och omhändertagande av grovplast