702093-2023 - ResultatSverige-Västerås: Inkasso
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkassotjänster
Referensnummer: 202322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79940000 Inkasso
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal avseende hantering av inkassotjänster för Mimers hyres- och kundfakturor. I uppdraget ingår inkassohantering, inkassobevakningstjänst, delgivningsservice, juridiskt biträde och även eventuell verkställighet av domar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79941000 Inkassering av avgifter, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen