702333-2023 - ÄndringSverige-Östersund: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för Videolaryngoskop Öron
Referensnummer: HSN/717/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen har för avsikt att upphandla 5 st flexibla Videolaryngoskopsystem till Öronmottagningen.
Systemen ska bestå av Videoprosessor, ljuskälla, videoskärm, inspelningsenhet och apparat vagn.