702367-2023 - ResultatSverige-Sollentuna: Renovering av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centrum 11-Renovering och hyresgästanpassning
Referensnummer: SKAB2023-000004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Samverkansentreprenad -Ombyggnad och hyresgästanpassning av Aniara huset Centrum 11.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen