702391-2025 - Resultat
Sverige – Flödeskontroll – Mätning och tillhörande utredning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMätning och tillhörande utredning
BeskrivningRamavtal avser tekniska konsulttjänster inom avloppssystem, för teknikområdet mätning med därtill hörande utredning. Uppdrag kommer att främst syfta till att identifiera källor till tillskottsvatten i spillvattensystemet i enlighet med bl.a. svenskt vattens publikation Nr 2012–13 ”Undersökningsmetoder för att hitta källorna till tillskottsvatten”.
Intern identifierare25/00092
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631440 Flödeskontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMätning och tillhörande utredning