702491-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Konsultuppdrag Arkitekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultuppdrag Arkitekt
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande arkitekt för utförande av arkitektuppdrag för samtliga av Kristianstads kommuns förvaltningar. Avtalet innefattar uppdrag inom hela kommunens fastighetsbestånd, vilket i huvudsak består av skolor, förskolor, kontorslokaler samt kultur- och fritidsfastigheter.
Intern identifierareTN 2024/1215
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsultuppdrag Arkitekt