70250-2020 - ResultatSverige-Nässjö: Företagshälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 005-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun genomför en gemensam upphandling av företagshälsovård, medicinska undersökning för räddningstjänsten samt handledning/grupputveckling med Vetlanda kommun, Eksjö kommun och Aneby kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1: Företagshälsovård Aneby
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85147000 Företagshälsovård, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2: Företagshälsovård Nässjö
Del nr: 2
Anbudsområde 3: Företagshälsovård Vetlanda
Del nr: 3
Anbudsområde 4: Företagshälsovård Eksjö
Del nr: 4
Anbudsområde 5: Medicinska undersökningar Höglandets räddningstjänstförbund,Räddningstjänsten inom Aneby kommun samt Räddningstjänste inom Eksjö kommun
Del nr: 5
Anbudsområde 6: Handledning/grupputveckling
Del nr: 6